Sprzedaż Galaxy S10 nie jest dobra, ale może to być plan Samsunga?

Co decyduje o sukcesie danego smartfona? Oczywiście sprzedaż, choć teoretycznie nie musi być najważniejsza. Jest to jednak jeden z najważniejszych czynników popularności. Jakby nie widzieć, wszystko zależy od pozycji siedzącej. Jaka jest sytuacja z serią Galaxy S10? Nie bardzo optymistycznie. Koreańskie media zgłosiły wyniki sprzedaży z tej serii pierwszego dnia po rozpoczęciu wyprzedaży. Dla Samsunga mogło być lepiej.

Przejdźmy do szczegółów. Korea Herald informuje, że pierwszym dniem przedsprzedażą serii Galaxy S10 byli ochotnicy za 140 000 sztuk. Oczywiście dane dotyczą tylko rynku macierzystego Samsunga. Jeśli tak, w jaki sposób otrzymujesz ten numer? Spójrzmy na wyniki analogowe dla ubiegłorocznych flagowych koreańskich propozycji:

  • Galaxy Note9: 200 000
  • Galaxy S9: 180 000

Jest wyraźnie gorzej, co z pewnością nie inspiruje fanów marki. Wczoraj zaprezentowałem ci nagrodę w produkcji Galaxy S10 +. Prawdą jest, że nie dowiedzieliśmy się dokładnie, jaką marżę nałożył Samsung, ale może to być sukces firmy. Wreszcie , nawet jeśli sprzedaje mniej , operator komórkowy może zarobić więcej. Do tego momentu Apple wygrało tę kombinację.

Jeśli Samsung rzeczywiście przeszedł do przychodów, a niekoniecznie do sprzedaży, tytuł operatora telefonii komórkowej może szybko zostać utracony przez Huawei, który szybko rośnie w ilości. Bądźmy jednak z Koreańczykami, którzy od pokoleń wyraźnie zbliżają się do rynku telefonii komórkowej. Firma jest bardziej chętna do oferowania konkurencyjnych rozwiązań, a to może być również częścią sukcesu Samsunga. Sukces w postaci rosnącego budżetu.

Źródło: Korea Herald


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *